Fişek Rezistans Nedir?

Fişek rezistans nedir, Rezistans telinin tümü fişek rezistansın ekseninde bulunan seramik taşın etrafında eşit hadde aralıkları ile sarılarak magnezyum oksit tozu ile dış boru kılıfından izole edilip kalibre edilerek üretilir.

Rezistans teli ile boru kılıfı arasında ki mgo tozunun inceliğinden dolayı hızlı ve verimli ısı oluşur ve bu sayede daha az enerji ile fişek rezistanslarda daha çok ısı elde edilir.

Fişek Rezistans standart değerlere göre, 80/20 krom nikel rezistans teli kullanılarak, maximum değerlerde aynı eşitlikte ve sık aralıklarla sarılarak üretim yapılmaktadır.

Fişek ısıtıcı rezistanslarda kullandığımız magnezyum oksit sayesinde eşit bir ısı dağılımı sağlanmaktadır. Dış muhafaza olarak standart CR-NI 304 kalite (paslanmaz) boru kullanılarak imalat gerçekleşmektedir.

Üretmiş olduğumuz fişek ısıtıcıların elektrik kablolarında avrupa (fransız NTSE 3000 (350 C) elyaf örgülü saf nikel kablo genel olarak kullanılmaktadır.

Fişek ısıtıcı tüp rezistansların standart kablo boyumuz 25 cm olup, istenildiği taktirde kablo boyu istenilen ölçüye göre uzatılmaktadır.

Fişek Rezistans Ne İşe Yarar
Fişek Rezistans Ne İşe Yarar,

Fişek Rezistans Hakkında Bilgiler
1- Yıllarca aktif olarak uzun süre kullanılmayan fişek rezistanslar, tekrar kullanılmak istenildiği taktirde, kısa aralıklarla ısıtılarak alıştırılmalıdır.

2- Sıvı içerisinde çalışmak üzere üretilen rezistanslar, kuru ortamlarda kullanılmamalıdır. Fişek rezistansların ısınan kısmı mutlaka sıvının içerisinde olmalıdır. Fişek rezistansların uçlarındaki elektrik kabloları kesinlikle sıvı ile temas ettirmemelidir. Sıvıda kullanılmak istenilen fişek rezistanslar için, elektrik kablo uçları izoleli olmalıdır.

3- Fişek rezistanslardan daha iyi verim alabilmeniz için, fişek rezistansın yüzeyi, kireç ve yabancı maddelerden arındırılmalıdır.

4- Özel kalıplar için istenilen fişek rezistanslar, kalıp harici diğer ortamlarda kullanılmamalıdır.

5- Her çap ve boyun, alabileceği bir güç olduğunu unutmadan, fişek rezistansların gücünü belirtmeden önce, rezistansı yapacak olan kişiyle fikir alışverişinde bulunmanızı tavsiye ederiz. ÜÇEL REZİSTANS olarak herhangi bir fişek rezistans konusunda +90 212 671 31 05 no’lu telefondan, rezistans ustamızdan bilgi almanızı öneririz.

6- Kalıp ısıtmalarda birden çok rezistans kullanıldığında iki rezistans arasındaki aralık minimum rezistansın çapına eşit olmalıdır.

7- Fişek Rezistansın takılacağı yuvanın pürüsüz ve düzgün olmasına özen gösterilmelidir. Bunun için fişek rezistansı kullanacağınız deliğin, fişek rezistansın çapından biraz ufak olması gerekir ve rayba çekilerek, fişek rezistansın çapına uygun getirilmesi sağlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki, fişek rezistanslar uygulanacak deliğe tatlı sıkı girecek şekilde oturtulmalıdır.

Önerilerimiz
8- Fişek rezistansları kullanacağınız yuva, fişek rezistanstan çok az daha büyük ise, bunun için ısı iletim pastası kullanarak bu açığı kapatmanızı tavsiye ederiz. Isı iletim pastasını kullanırken, fişek rezistansın üzeri ince bir tabaka halini alacak şekilde sürülmelidir ve unutulmamalıdır ki, ısı iletim pastasını kullanmakta ki tek amacımız, yuva ile fişek rezistans arasındaki boşluğu doldurmaktadır. Isı iletim pastasının çok sürülmesi halinde, uçlarına yani elektrik kablolarına değmesi kaçınılmazdır.

9- Fişek rezistansları uzun süre kullanabilmek için, uygun ısı kontrolü yapılmalıdır. Bunun için, dijital termostat ve manuel termostat kullanarak, fişek rezistansları istenilen sıcaklıkta tutulması sağlanmalıdır. Sizler de taktir edersiniz ki, kullanılacak ortamlardaki ısının yükselmesinden dolayı fişek rezistanlara zarar gelmesi olağandır.

10- Kullanılacak termokuplun algılayıcı ucu rezistans yüzeyine mümkün olduğu kadar yakın yerleştirilmelidir.

Fişek Rezistanslarda, normal değerlere göre, 80/20 krom nikel rezistans teli kullanılarak, maximum değerlerde aynı eşitlikte ve sık aralıklarla sarılarak üretim yapılmaktadır.

Fişek rezistanslarda kullandığımız magnezyum oksit sayesinde eşit bir ısı dağılımı sağlanmaktadır. Dış muhafaza olarak standart CR-NI 304 kalite (paslanmaz) boru kullanılarak imalat gerçekleşmektedir.

Üretmiş olduğumuz fişek rezistansların elektrik kablolarında avrupa (fransız NTSE 3000 (350 C) elyaf örgülü saf nikel kablo genel olarak kullanılmaktadır. Fişek Rezistanslarda standart kablo boyumuz 25 cm olup, istenildiği taktirde kablo boyu istenilen ölçüye göre uzatılmaktadır.

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.